Hledáte román o lásce, nesmírné touze, naději i umírání? Sáhněte po novince Camille Pagánové Žij, dokud to jde. Je to bývalá novinářka a redaktorka prestižních magazínů o zdraví. Neváhejte, určitě nebudete litovat. 

O čem kniha je?

James je mladý spisovatel, který je nesmírně spjat se svým přítelem Robem. Je to nerozlučná dvojice již odmalinka. James potká půvabnou a temperamentní básnířku Lou. Je přesvědčen, že potkal lásku svého života nehodlá se jí vzdát. Má to jeden obrovský háček. Je totiž snoubenka Roba. Své city ale James umlčí. Léta plynou, manželství Roba a Lou získává trhliny. James se snaží dopsat svůj román, hledat lásku a zároveň zapomenout na Lou. Rob začne podvádět svou ženu a ta od něj odejde. Lou se vypraví za svou láskou Jamesem a hledá u něj útěchu. Jedna společně strávená noc s sebou nese následky. Dokáže Lou i James v sobě najít tu sílu bojovat a být konečně spolu? Dopíše James svůj román a dokáže se poprat s výzvou plné touhy, odpuštění ale i umírání?

Proč byste si to měli přečíst?

Pokud očekáváte milostný román, není tomu tak. Na první pohled se může zdát, že zápletka bude jednoduchá. Klasický milostný trojúhelník. Tak to, prosím, nečekejte. Všechny postavy dostanou mnoho možností, jak o svou lásku bojovat.

To nejlepší na této knize?

Zajímavý děj, střídání míst, kde se děj odehrává a bohatý jazyk, který autorka používá.

Co se nám nezdálo?

Trochu naší redaktorce vadily vulgarismy, které autorka používá v rámci postav Roba a Jamese.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny milovníky románů.

Autor: Camille Pagánová

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Šéfkuchař Mirek Kalina otevřel novou restauraci na pražské Kampě

Šéfkuchař a jeden z porotců soutěže MasterChef, Miroslav Kalina minulý týden slavnostně otevřel další restauraci s názvem Kalina Kampa. Jak...

Zavřít