Milujete palačinky, ale říkáte si, že jejich konzumací narušíte svůj zdravý životní styl a nebo předsevzetí ? Nezoufejte. Tato sladká pochoutka se dá připravit i zdravě a s minimálním procentem tuku. Zde je návod na recept, kdy jeho příprava nezabere ani 15 minut.

A zase ta mouka. Že se nedá nahradit? jde to. V běžné kuchyni se palačinky smaží na slunečnicovém oleji a těsto je převážně z mouky. Pokud máte doma mixér a nepřilnavou pánev, uděláte si zdravé palačinky, které budou chutnat celé rodině.

Těsto : Základní složku těsta budou tvořit ovesné vločky. Ty jsou potřeba důkladně rozmixovat na velmi hladký prášek. Pro barvu a čokoládovou chuť přidáme 2 lžičky kvalitního kakaa, lžičku proteinu, prášek do pečiva, 1 sklenici rostlinného mléka (které obsahuje o hodně méně tuku než to kravské) a samozřejmě vejce. Na závěr přidáme zralý banán, aby bylo těsto sladké pomocí přírodního cukru. Vše rozmixujeme. Poté dáme těsto odpočinout na 5 minut do lednice. Pak už jen smažíme na lehce potřené pánvi olivovým olejem.

Náplň: jako náplň nebo ozdobu použijeme řecký jogurt. Jelikož je jogurt lehce kyselý, nebojíme se do něj přidat kapku javorového nebo datlového sirupu, a kdo by si přál navíc extra protein, může využít proteinellu, která slouží jako zdravá varianta nutelly.  Na závěr přidáme například ostružiny, maliny nebo jiné ovoce dle libosti.

Dobrou chuť!

Zdroje: ,

comments


Gastro
Author: Dominika Kovandová

Podpořte autora
у нас www.220km.net

arbud-prom.com.ua/veshalo-dlya-tush

apach.com.ua/shop/category/teplovoe-oborudovanie/kotly-pishchevarochnye
Starší příspěvky:
Dámský baret: Pokrývka hlavy, kterou si zamilujete

Barety sluší téměř každému tvaru obličeje. A mezi ženami již odjakživa byly velmi populární. Nosila je i hvězda Brigitte Bardot!...

Zavřít