Vědci a nutriční experti nám v poslední době nadělili spoustu nových superpotravin. Informace o nich jsou teď zkrátka všude, a tak není divu, že se začíná pomalu zapomínat na ty doposud známé. My pro Vás máme dobrou radu. Vykašlete se na předražené, aktuálně módní suroviny a raději sáhněte po starém dobrém banánu!

Ty mají totiž vysokou hladinu draslíku, který je potřebný k udržení normálního krevního tlaku. Pomáhá také při křečích, nevolnostech, závratích a nespavosti. Díky obsahu cukrů dokážou zvýšit hladinu energie, což se výborně hodí nejen ráno, ale i před fyzickými výkony. Zralé a měkké banány obsahují navíc velké množství pektinu, který pomáhá přirozené funkci střev a zklidňuje žaludek. Je tak i výborným lékem na ranní nevolnosti v době těhotenství.

banana-fb

Konzumace tohoto tropického zázraku zajišťuje v těle tvorbu serotoninu. Ten nám pomáhá relaxovat. Máme díky němu pocit štěstí a to jak moc dobře víme, je výborný lék na depresi. Proto jejich konzumaci doporučují lékaři i při boji s premenstruačním syndromem. A je přeci lepší si dát každé ráno jeden banán, než trávit hodiny u psychologa.

Jednou z nejvíce zastoupených složek je také vláknina. Její účinky už pravděpodobně znáte, co ale možná nevíte je, že má příznivý vliv na dýchací ústrojí. V kombinaci s hojně zastoupenými antioxidanty tak může dokonce zabranit rozvoji astmatu.

Bananas

Banány ale obsahují také dúležité vitamíny a stopové prvky! Vitamín B6 je například skvelý pro zlepšení koncentrace a při boji s infekcemi. Jeho přítomnost v těle ale také snižuje možnost vzniku autismu, demence a dokonce Alzheimerovy choroby. Jak vždy říkáme: “lepší banán sníst, než ho zapomenout koupit”. Obsažený vápník zase skvěle zabraňuje stárnutí kostí a rakovině. Přítomnost železa je pak skvelá pro tvorbu červených krvinek.

Jsou ale také úžasnými pomocníky při zlepšení vzhledu. Se zdravou pletí vám pomůže nejen jejich častá přítomnost v jídelníčku, ale také třeba pleťová maska z rozmačkaného banánu a medu. Pomocí šlupky pak můžete skvěle vyleštit kožené boty či pohnojit květiny! Banánům se meze nekladou.

_87476611_fd3297ec-85f5-4357-8367-7c00a8ba75a1

Jsou zkrátka a dobře jedinečným ovocem. Jejich konzumaci doporučují jak lékaři, tak i nutriční specialisti. Není se čemu divit. Vždyť málokterá potravina má tak blahodárné účinky na naše zdraví. Navíc jsou k dostání po celý rok a receptů jak je připravit je nezpočet. Pokud tedy nebude házet šlupky na zem a nebudete po nich klouzat, mohou vám zpříjemnit život, stárnutí i jídlo.

Zdroje: , ,

comments


Gastro
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
www.ka4alka-ua.com

сиалис купить в украине
Starší příspěvky:
Módní inspirace z hudebních festivalů

Chystáte se na festival? Máte už jasno, které kousky oblečení, bot a doplňků zvolíte? Přinášíme Vám inspiraci a zaměříme se...

Zavřít