Futuristický design, přesnost, špičkové řemeslné provedení a ceny, za které pohodlně pořídíte luxusní automobil, jsou základními charakteristikami švýcarské firmy Urwerk, vyrábějící jedny z nejluxusnějších hodinek na světě.

Společnost, která je na trhu od roku 1995, během velmi krátké doby zaujala přední místo na světovém trhu hodinek a také si získala respekt u sběratelů. Za značkou stojí kreativní duo Felix Baumgartner a Martin Frei a v současné době vlastní dva ateliéry, jeden v Zurichu a druhý v překrásné Ženevě. Jejich chronometry v sobě kombinují přesně to, co současná klientela očekává od superluxusního zboží. Použitými materiály jsou především zlato a platina, které jsou u některých modelů přiznány, u jiných pak potaženy efektně vypadajícím černým titanem. Donedávna firma Urwerk vyráběla pouze hodinky s textilními či koženými pásky, nyní však jako žhavou novinku uvedla na trh model UR-202S Hammerhead, nazývaný sběrateli „Full Metal Jacket“ s metalickým náramkem. Tyto hodinky byly vyrobeny v nákladu pouhých 50 kusů a jejich prodejní cena se dle provedení pohybuje mezi 145 – 150 000 dolary.

Základem přesného měření času je však sofistikovaná technologie, kterou je díky prosklené zadní straně možné pozorovat u většiny modelů. Na první pohled složitá syntéza ciferníků, otočných destiček a ukazatelů, se při bližším zkoumání ukáže naprosto logicky členěna a umožňuje svým majitelům vždy přesně a pohodlně zjistit čas, datum či jiné potřebné informace. Ano Urwerk, v rámci své filozofie, nenabízí pouze klasické hodinky, ale plnohodnotné doplňky, jež se stávají nedílnou součástí života svých vlastníků. Model UR-1001 tak ukazuje nejen sekundy, minuty hodiny a dny, ale také století a tisíciletí a je schopen předpovídat i fáze měsíce!

Poděkování a zdroj fotografií: URWERK, Zdroj

comments


Men's world
Author: Joey Hartl

Podpořte autora
www.artma.net.ua

https://best-mining.com.ua
Starší příspěvky:
ALL WHITE EVERYTHING

Víte, která barva nikdy nevyjde z módy a je nositelná v jakémkoli ročním období? Navíc je svěží, jemná, decentní a vhodná...

Zavřít