Módní show na newyorském týdnu módy je velkým snem každého návrháře. Před několika dny se talentovanému českému návrháři podařilo jako z jednomu z prvních představit novou kolekci na sezónu podzim/zima 2019/2020. 

Inspirací pro vytvoření kolekce byl mladému módnímu návrháři román Alexandra Sergejeviče Puškina – Evžen Oněgin. Na celé kolekci je opravdu velmi znatelná inspirace z tohoto díla a nese se v odstínech červené, vínové, černé a bílé barvy. Nechybí vzdušné a luxusní materiály, volány, krajky a bohatě zdobená výšivka. V kolekci Jiřího Kalfaře je znatelný návrhářův rukopis a vyzdvihuje krejčovské řemeslo a rafinovanost ženské krásy.

Na své nové kolekci Jiří Kalfař (@jirikalfar), kterou představil na newyorském týdnu módy, spolupracoval se dvěma českými značkami, a to TONAK, značkou vyrábějící stylové klubouky, a Preciosa Components, která se postarala o křišťálové zdobení celé kolekce. Mezi modelkami nechyběly ikony českého modelingu žíjící v New Yorku, jako je Linda Vojtová a Pavlína Pořízková.

I přesto, že kolekci předvádíme na NYFW, snažil jsem se v konceptu, aby ta kolekce byla světová, ale mohla ukázat i to nejlepší, co my jako Češi máme a umíme. A klobouky TONAK do této kategorie určitě spadají. Přehlídka není pouze o oblečení, ale i o stylingu, o doplňcích, o celkovém vjemu, muzice, kdo otevírá, kdo jde přehlídku, a tak podobně. A tak nejenže kloubouky báječně doplňují modely, ale TONAK je zároveň jedním z partnerů přehlídky. V rámci této kolekce vznikla i krásná spolupráce s Preciosou, s nimiž jsme vytvořili nádherné kousky oblečení z křišťálů a kamínků, a celé jsme to dozdobili doplňky a knoflíky z jejich dílny.“ prozradil o své kolekci návrhář Jiří Kalfař.

Podívejte se na celou kolekci v záznamu z přehlídky NYFW The shows

Zdroj fotografií: archiv návrháře

comments


Fashion News
Miroslav Rajtr
Author: Miroslav Rajtr

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Vycestujte do světa s luxusním kufrem RIMOWA v nové velikosti

Plánujete letos odjet hodně daleko? Vybavte se na cesty stylovým kufrem, který se stane vaším nepostradatelným společníkem při každé vaší...

Zavřít