Martin Burger je mladý a talentovaný návrhář, který svou prací zaujal už spoustu lidí, mimo jiné i Vladimíra Staňka (hlavního designéra pánské kolekce Pietro Filipi). Toho Martinova kresba zaujala natolik, že se jej inspiroval při vytvoření panenky pro Unicef.

Nám Martin v rozhovoru prozradil, co ho k módě přivedlo a jak na ni nahlíží. 

Martine, jaké byly tvé módní začátky a co tě k navrhování vlastně přitáhlo?

Podle mé mamky a babičky už jsem měl vlohy k módě od malička. Prý jsem neustále skládal trička a hrál si s látkami. Už co si pamatuji, tak jsem neustále kreslil a vymýšlel komixové postavičky a hrozně mě bavilo vymýšlet, co budou mít na sobě. Trvalo ale hodně dlouho, než jsem si uvědomil, že bych tohle vlastně hrozně rád dělal.

Řikáš, že jsi rád kreslil komixové postavičky. Ve tvé tvorbě se občas objevují poněkud komixové prvky, nebo se mi to jen zdá? Je to záměr?

Haha. Vidíš, nad tím jsem nikdy nepřemýšlel a bude to i pravda. Myslím si, že to asi záměr není, je to můj styl kreslení, který se neustále mění a vyvíjí už od dětských let.

Jak bys popsal svou tvorbu?

Jako minimalistickou tvorbu. Dělám hodně jednoduché věci a v barvách se také moc nevyžívám. Rád dělám oblečení, které podtrhne krásu a tvary člověka.

1 22 29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co tě tedy při kreslení inspiruje?

Mě nejvíce inspiruje hudba. Vždy mi musí u kreslení něco hrát… čerpám z ní emoce, myšlenky, poslání a mnoho dalších věcí. Také mě určitě hodně inspiruje aktuální dění a lidé okolo mě.

Pro koho navrhuješ? Kdo je tvůj cílový zákazník?

Jsem na úplném začátku, takže ještě stále svůj vhodný segment hledám. Zaměřuji se ale spíše na mladší ženy a muže. Velmi by mě ale lákalo udělat něco i pro starší. To je zatím ale hudba budoucnosti.

Šiješ sám?

Snažím se. Jsem takový samouk, což může mít své výhody, ale spíše tam je více těch nevýhod. Šít mě naučila babička, která mi ohromně pomáhá a za to jsem jí neskutečně vděčný. Samozřejmě něco, co nezvládnu ani já, ani babička, dávám švadleně.

Co byla první věc, kterou jsi ušil?

První věc co jsem „ušil“ byly šaty z pytlů na odpadky. Tomu se ale moc šití říct nedá.. spíše jsem je slepil. Když bych to bral jako úplné seriózní šití, tak to byla lehká koženková bunda, která se objevila v této kolekci…

Nosíš někdy své výtvory?

Zatím ne.. ještě na to není počasí. Ale až bude tepleji, tak si určitě něco vezmu.

6 34 17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ty a módní trendy? Jak moc je sleduješ, jak moc se jimi řídíš a necháváš se jimi trochu inspirovat?

No… sleduji, ale já spíše nosím to, v čem se cítím nejlépe. Samozřejmě, že někdy se nechám inspirovat a něco co teď zrovna letí si koupím, ovšem za předpokladu, že v tom nevypadám šíleně a cítím se dobře.

Design ti opravdu jde. Je ještě neco, v čem jsi rak dobrý?

Kéž by… nebo, já nevím… nerad o sobě říkám, že mi něco jde. Což se týká i toho designu.

Tak se zkus trochu pochválit…

Tak já se tedy pochválím, ale měli bychom to brát s velkou rezervou… podle mě docela dobře tančím. Pak, nevím zda se tím vůbec dá chlubit, ale jdou mi dobře imitovat hlasy. Tím bych asi blok o mých talentech uzavřel, haha.

Baví tě víc navrhovat pro muže nebo pro ženu?

Každé má své. U žen se může člověk víc vyřádit. Na druhou stranu experimentovat u mužů je taky paráda. Mám to asi nastejno…

S jakými materiály rád pracuješ?

Ještě nejsem na takové pozici, abych si úplně vybíral ze všech různých materiálů. Ale pracuje se mi dobře se saténem a plavkovina je taky dost zajímavá…

Čím si vysloužil tvou pozornost ručník jakžto materiál?

To vzniklo naprostou náhodou, když jsem šel ze sprchy s uvázaným ručníkem kolem pasu. Viděl jsem se v zrcadle a pomyslel jsem si: „Hehe, to je sranda. Vypadá to jako pouzdrová sukně.. moment..“. Navíc bonus je, že ručník je neskutečně pohodlný. Vážně už se těším až si v létě na dovolenou povezu ručníkové kraťasy.

36 10 26

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ty a kontrast? Jak to s ním máš? Objevuje se se u tebe jak v barevných kombinacích, tak i v materiálech.

Pokud mám teď mluvit o stávající kolekci Knockout, tak kontrast je u ní dost důležitý. Žlutá barva, která se v ní prolíná má symbolizovat krev. Červená barva mi přišla ale moc morbidní, a tak jsem zvolil žlutou barvu, která je pro mě takovou toxickou a zvláštním způsobem deprimující barvou. A v kombinací s černou ještě na jedovatosti přidala.

Říkáš, že má žlutá barva symbolizovat krev. Jaká je tedy symbolika celé tvé kolekce Knockout?

Knockout je inspirován nasilím na lidech. Ať už psychickém nebo fyzickém. Největšími faktory jsou zneužití, znásilnění, šikana a násilí. Celá kolekce má znázorňovat člověka, který je na úplném dně. Postupem času ale strach a deprese odeznívají a nastává znovuzrození a následovné emoční obrnění, kdy se člověk stává ještě silnějším a odolnějším, než kdy dřív. Tato kolekce je věnována všem, kteří si něčím podobným prošli.

Co tě přimělo zrovna k této inspiraci?

Knockout je inspirován nasilím na lidech. Ať už psychickém nebo fyzickém. Největšími faktory jsou zneužití, znásilnění, šikana a násilí. Celá kolekce má znázorňovat člověka, který je na úplném dně. Postupem času ale strach a deprese odeznívají a nastává znovuzrození a následovné emoční obrnění, kdy se člověk stává ještě silnějším a odolnějším, než kdy dřív. Tato kolekce je věnována všem, kteří si něčím podobným prošli.

Dost často pracuješ s prvkem odhalení či průhledností materiálů. Proč? A co tě k tomu inspirovalo?

Líbí se mi odhalit trochu více té kůže vkusným a nenuceným způsobem. Jak jsem řekl, podtrhnout lidskou krásu. Průhlednost má ale u Knockout také svůj význam a sice zranitelnost.

Dobře..mám poslední otázku. Kdy se můžeme těšit na tvou další kolekci a čím ses nechal inspirovat tentokrát?

Další kolekce, na kterou se šíleně těším, bude opět v září příštího roku. Čím jsem se nechal inspirovat bych si nechal ještě chvíli pro sebe. Ať je tu ta chvilka napětí.

comments


ppl talk
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
бойлер косвенного нагрева

rbt.com.ua/services/overhaul/

Viagra en ligne
Starší příspěvky:
4 tipy, jak nastartovat metabolismus před párty sezónou

Večírková sezóna je tady. Je na to vaše tělo připraveno? Přinášíme vám jednoduché triky, jak nastartovat a zrychlit váš metabolismus,...

Zavřít