O čem je podle Vás pořad Popelka?

Koncept pořadu je soutěž. Dívky dostanou téma a mají podle něj složit outfit. Tady nejčastěji dochází k chybě. Dívky si nejčastěji koupí neco, čím by si rády doplnily skříň. O tom to ale není. Já se snažím, aby byl pořad zábavný a také naučný. Vždy se snažím říkat jak ano a jak lépe. Samozřejmě by měly dívky projít i jakousi proměnou v rámci tématu.

Co když má soutěžící nejlepší outfit, ale neprojde proměnou?

Na to lze jen těžko odpovědět. Už se to stalo, alě většinou byla vítězka jasná. Ale paradoxně dívky, které módě rozumí, tak jdou do pořadu se strachem. Je to vidět. Neodvážou se, prostě chtějí jen splnit téma a nevybočovat. Ale to je právě to, co mě a diváky nejvíc baví. Když si hrají a tvoří a snaží se něco ukázat, vymyslet si koncept se svým poradcem. Ale je to složité, protože záleží také na soupeřkách.

Pořad by měl divákovi ukazovat módní trendy. Myslíte si, že se mu to daří?

Jak u kterého tématu a jak u které soutěžící. Občas totiž dívky o módě moc neví a tak to ani nemůžou pořádně ukázat. Já se ale vždy snažím to svým komentářem nějak vysvětlit. Ať už jde o střihy nebo třeba volbu materálů.

Existuje nějaké téma, které byste Vy osobně nechtěl?

Asi ano, třeba nějaký dámský styl. Třeba pánská sukně, to by mě asi týralo. Nevím proč, ale mám odpor k dámským prvkům v pánském šatníku, stíráním těch pohlavních rozdílů a přidáváním feminního prvku do pánské módy.

Ale obráceně Vám to nevadí, nemám pravdu?

To je pravda. Nevím, mě se hrozně líbí ženy v širokých pánských kalhotách a co mi příjde nejkrásnější, je bílá košile. Ale třeba kravatu na ženě taky nevidím zrovna rád. Ale je pravda, že u žen jsem k tomu tolerantnější.

Vzal byste si taky nějakého poradce nebo se raději v oblékání spoléháte na vlastní úsudek?

Určitě bych si poradce vzal, ale spoléhám se vždy sám na sebe. Ale měl by to se mnou těžké. Já mám totiž, jak říká má kamarádka, styl žumpa. To znamená, že mám rád například otrhané rifle. Líbí se mi, když oblečení vypadá, jako že něco zažilo. Hrozně se mi líbí, když můžu po několika letech vytáhnout něco z šatníku, protože to vypadá stále aktuálně a přitom to nevypadá designérsky staře, ale hlavně nemám moc rád takovou tu strojenost a dokonalost. Mám rád uvolněnost.

Proto preferujete “rozbíjení” outfitu zdánlivě nevhodným prvkem?

Asi ano. To mám rád. Ale musí to být dobře odprezentované.

12002052_753580088104316_3910408329959207740_n

Nechal byste Vy sám několik lidí prolézat Vaši skříň?

Nad tímto jsem už mnohokrát přemýšlel. Ale asi tam není nic tajného. Jen bych musel uklidit. A taky vyžehlit. To totiž dělám poměrně málo. S přáteli vtipkuji, že si vše raději kupuji měnší, aby se to pak na mně našponovalo, ale to je samozřejmě vtip. Nicméně už dlouho plánuji v šatníku čistku. Ale ani tak tam není nic, za co bych se vyloženě musel stydět. Jen bych musel uklidit. Taky bych vysál. A udělal bych i nějaké občerstvení.

Byl byste ochoten dát některé ze soutěžících i plný počet bodů?

Tak to čekám, kdy k tomu budu mít důvod. Jednou jsem dal 9. Ta dívka nerozuměla módě, měla prázdou skříň, šla nakupovat s kamarádkou, byla strašně vystresovaná, ale nastudovala si téma (punk) a vypadala dobře. Takže za to vše jsem jí dal to mé prozatímní maximum. Jinak tam byly asi dvě holčiny, které do toho šli vyloženě trendsetersky. Třeba Káťa s tématem farmářský život. Taky si téma nastudovala, zvolila lacláče, károvanou košili a hlavně se držela tématu. A pak ještě Dušana, která dostala téma městské safari. Měla plný šatník věcí, které žádná ze soutěžících nechápala. Třeba velké flekaté košile ze second handu, což má vždy můj obdiv. Já v takových obchodech nakupovat neumím, ale absolutně obdivuju, co tam lidé dokážou najít. A dívky jí právě tento styl komentovaly s tím, že je 21. století a ať se probudí. Ale ona si z těch věcí vždy složila dobrý outfit, doplnila to něčím současným a vypadalo to vždy dobře. Měla tam příběh a osobitost a dokázala prodat i to, že neměla zrovna velikost 36.

Párkrát jste užil výraz “čechyzmus”. Co vše podle Vás pod tento pojem spadá?

To jsou ty naše typické šusťákové kalhoty, trekingová obuv, igelitka nebo ledvinka, můžeme si vybrat, softshellová bunda a střih vlasů “vpředu bysnys vzadu párty” to je takový ten známy sestřih na našeho světově známého hekejistu. A samozřejmě ponožky v sandálech. Asi je to o přehnaném vnímání praktičnosti oděvu.

11921651_749725075156484_8914025469434325713_n

Existuje něco, co byste z módy zcela vymazal?

Nezrušil bych nic. Všechno tam patří a je součástí jakéhosi vývoje, takže bych si netroufl něco jen tak vyřadit. Ani ty legíny. Pak by se určitě projevil ten motýlí efekt a objevilo by se něco horšího. Spíš bych lidem doporučil se víc zamýšlet nad tím, co si dávají na sebe a kdy. A taky, aby si vybírali správné velikosti. To mi vysloveně vadí stejně jako ty umělé kožešiny a padělky.

Co by tedy podle Vás měli Češi začít dělat, aby se oblékali lépe?

To se změnit nedá. Lidé co se chtějí hezky oblékat to dělat budou. A ti ostatní si stejně poradit nedají.

comments


ppl talk
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
котлы в астане

rbt.com.ua/category/dizajn/
Starší příspěvky:
Streetstyle battle : Tokyo vs Seoul

Nejčastěji sledujeme módní dění v Evropě a USA, je ale čas se na chvíli přesunout na asijský kontinent a porovnat,...

Zavřít