Tom Ford se sice narodil v Texasu, ale už v dětství se společně s celou rodinou odstěhoval do oblasti Santa Fe v Novém Mexiku. Vzpomínky na samotné vyrůstání a rodinu pro něj byly tak silné, že zde v roce 2004 začal se stavbou svého honosného ranče. To je však nyní na prodej za 75 milionů dolarů.

p346-tom-ford-renaissance-man-vogue-1-30jul13-solve-sundsbo_b

Ford měl už od samého začátku jasnou představu. Zemitost Nového Mexika. Návrh stavby svěřil architektu Tadao Ando, který z počátku projekt odmítal. „Vybral jsem si ho hlavně kvůli jeho umění práce s hmotou a světlem, kterého je v oblasti opravdu požehnaně.“ řekl Tom Ford při rozhovoru v roce 2004.

Výsledkem usilovné práce je komplex moderních staveb, které svými tvary kontrastují s krajinou, ale díky své zemitosti s ní naopak splývají. Na pozemku se nachází nejen hlavní budova, dům pro hosty, bazén a tenisový kurt, ale také soukromá přistávací dráha a hangár pro tryskáč. Kromě toho získá nový vlastník také nahrávací studio známé jako městečko Silverado, pojmenovaném podle stejnojmeného filmu, který zde byl natočen v roce 1985. Dům je navíc poměrně daleko od zbytku civilizace, takže obyvatelé nemusí mít strach ze sousedských sporů či hluku.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Jediným problémem v prodeji tak může být jen fakt, že takto luxusní nemovitosti nejsou na lokálním trhu běžné. Slávní a bohatí lidé stále více upřednostňují LA či jiná velká města. Ostatně Ford tuto nemovitost prodává také za účelem koupi domu v LA o hodnotě 53 milionů.

Zdroje: , , ,

comments


Fashion News
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
granit-sunrise.com.ua
Starší příspěvky:
FLAT IN THE CITY

Tento newyorský apartmán v poválečné budově, vystavěné počátkem šedesátých let byl kompletně renovován a přeměněn v reprezentativní prostor, v němž se snoubí maskulinita,...

Zavřít