Součástí Czech Design Weeku 2015 je i velkolepá samostatná výstava Pasty Onera v Galerii Mánes s názvem Last Day In Paradise. Její vernisáž proběhla v úterý 10.11.2015 a Daily Style, hrdý partner Czech design Weeku, který pro vás bedlivě sleduje to nejzajímavější ze současné umělecké scény, na ní samozřejmě nemohl chybět.

Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, začal s grafitti v pouhých třinácti. Od doby, kdy pomaloval svou první zeď, uplynulo již více než 20 let, ve kterých se stal z jednoho z průkopníků českého streetartu jeho ikonou. Důležitým milníkem v jeho tvorbě byla možnost prezentovat své dílo jako součást českého pavilonu na World EXPO 2010 v Šanghaji a první samostatná výstava s názvem Man On Fire, která proběhla v roce 2013 v pražské The Chemistry Gallery. Na svém kontě má nespočet kolektivních výstav a Prahu i jiné světové metropole dočasně či trvale zdobí několik jeho rozměrných muralů. V dnešní době je jeho dílo zastoupeno v mnoha soukromých sbírkách a prestižních galeriích.

foto _ Martin Schubert

Horní podlaží Mánesu zaplnila velká plátna s akrylovými malbami a rozměrné instalace, které pokračují v Pastově typickém mísení pop artové a cartoon estetiky a místy z ní vybočují do dalších žánrů. V doprovodném textu je vystavená tvorba označená za „poslední ohlédnutí za zlatým věkem konzumu – za dobou, kdy nabrat si do nákupního košíku množství těch úžasných výrobků v pestrobarevných obalech ještě nebyl hřích“. Pastova tradiční témata okouzlení povrchním světem luxusu, sexu, a spotřeby tu nabývají kritický a tragikomický nádech, i když v úžasných a veselých barvách, v dokonalém řemeslném provedení a s promyšlenou dramaturgií. K „původnímu streetartu“ odkazují instalace pomalovaných dveří a oken metra, které se staly obrazem na stěně a díváme se na ně zevnitř.

Součástí výstavy je i Pasta Oner Art Shop, kde si můžete pořídit ledacos s Pastovskou tematikou za přátelské ceny.

Výstava potrvá do 23.11.2015 a její návštěvu rozhodně doporučujeme!

foto _ Martin Schubert 02

Zdroj: 1

Foto: Martin Schubert

comments


Lifestyle
Dora Kovářová
Author: Dora Kovářová

Podpořte autora
chemtest.com.ua

дубленки интернет магазин

Купольная посудомоечная машина
Starší příspěvky:
LONE MADRON RETREAT

Tento nádherný dům, situovaný v hornaté a divoké krajině, je jedním z posledních projektů architektonického ateliéru HELIOTROPE ARCHITECTS. Vila má reprezentovat současný...

Zavřít