Vstupte do světa architektury. Pojďte společně projít celou historií od jeskynních maleb až po současnost. Ondřej Šefců je zaměstnán jako odborný pracovník Státního ústavu památkové péče (dnes Národní památkový ústav) a ten vám s tím velice rád pomůže. 

O čem kniha je?

Komiksové příběhy obsahují mnoho zajímavostí z dějin architektury. Na 64 stranách najdete nepřeberné množství informací týkající se naší historie. Na každé straně je jeden komiksový příběh a na další stránce jsou zajímavosti k dané problematice.

Proč byste si to měli přečíst?

Mnoho z nás už má mezery v historii a díky této publikaci se vrátíte do doby Karla IV., starověkého Řecka, Říma, či renesance.

To nejlepší na této knize?

Velice naši autorku zaujala přehlednost, jednoduchý jazyk, mnohdy přizpůsobený mluvě dnešní mládeže, názornost obrázků a ucelené informace, kterých není mnoho, ale pro základy úplně stačí.

Pro koho je kniha určena?

Pro děti i dospělé, kteří se zajímají o historii. Možno využít jako doplněk k učivu vlastivědy a dějepisu na základní  škole.

Ondřej Šefců

Absolvent Fakulty architektury ČVUT Praha, obor architektura a územní plánování. Od roku 1983 je zaměstnán jako odborný pracovník Státního ústavu památkové péče (dnes Národní památkový ústav). V 80. letech pracoval na regeneraci městských památkových rezervací (Tábor, Jindřichův Hradec, Třeboň, Slavonice, České Budějovice, Prachatice). V 90. letech působil na obnově paláců pro Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky, Valdštejnského paláce pro Senát Parlamentu České republiky, Staronové synagogy, Klementina, paláce Kinských, zámku Kratochvíle, hradu Křivoklát, hradu ve Strakonicích, kláštera v Kadani, Karlova mostu a dalších staveb. Od roku 1996 je místopředsedou Společnosti pro technologie obnovy památek, kde pořádá odborné semináře. Publikuje odborné články, je spoluautorem řady publikací, realizoval mnoho odborných i popularizačních přednášek. Zabývá se kresbou historických památek a městskou vedutou.

Autor: Ondřej Šefců

Vydala Grada Publishing v roce 2014

Počet stran: 64

Zdroje: ,

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Pietro Filipi slaví 25. narozeniny s Aňou Geislerovou

Česká oděvní značka Pietro Filipi je známá svými nadčasovými a elegantními módními kousky. A také spoluprací s neméně elegantní herečkou...

Zavřít