Poznají vaše děti dopravní značky? Ví, jak se mají na cestě chovat?  Dopravní provoz je opravdu velký. Jezdí více aut, než dříve. Děti musí umět značky i předpisy, aby se dokázaly orientovat při jízdě na kole a nestal se jim nějaký úraz. Po přečtení této knihy společně s dospělými proberou základní jízdní předpisy a mohou pak vyrazit na dopravní hřiště a vše prakticky natrénovat. 

O čem kniha je?

Martínek dostal ke svým desátým narozeninám kolo. Jezdí na něm úplně sám. Co všechno si dát na sebe, co musí mít kolo, aby mohl Martin vyjet?  Adélka a Martin se vydají na výlet k babičce. Cestou se dostanou do různých dopravních situací, např. jak se chováme na semaforu. Děti se v knize seznámí s mnoha důležitými dopravními značkami, jako je slepá ulice, zákaz vstupu chodců, pozor vlak, pozor přechod pro chodce, železniční přejezd, pozor zvěř, pozor děti, přikázaný směr jízdy a mnoho dalších. V této publikaci jsou i značky, které nejsou úplně známé a to je např. značka upozorňující na mlhu. Dokáže si Martínek poradit? Dostane se s Adélkou k babičce? Jaké překvapení na ně čeká? To a ještě mnohem více naleznete v novince vydavatelství Bookmedia.

Na konci knihy naleznete dopravní kvíz, značky, jejich význam a rozdělení. Dále také omalovánky dvou značek, které si děti mohou dotvořit.

Proč byste si to měli přečíst?

Kniha se nám velice líbila, má veselé ilustrace, snadno se dětem čte, má zajímavý kvíz i různé aktivity. Veselé obrázky Aleny Schulz a komiksové bubliny se dětem budou moc líbit.

To nejlepší na této knize?

Velice se nám líbilo, že je kniha ve slovenštině. Dnešní děti už slovenštině vůbec nerozumí a myslíme si, že je to škoda.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny – malé i velké. Knihu využijí i učitelky mateřských i základních škol pro výuku dopravní výchovy.

Autor a ilustrace: Alena Schulz

Vydalo nakladatelství Bookmedia v Ostravě v roce 2018

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
7 triků, jak dokonale pečovat o vaši obuv

Pokud chcete, aby vaše obuv i po čase zářila novotou, je nutné o ni důkladně pečovat. V dnešní době se...

Zavřít