Značka Louis Vuitton se ve své nejnovější dámské kolekci JARO/LÉTO 2018 rozhodla navrátit do dob dávno minulých a načerpat z nich inspiraci pro své nejnovější modely. V kolekci se podařily propojit dva velmi nečekané a na první pohled nesourodé styly – francouzskou aristokracii 18. století a sportovní oděv. Co na tuto nevšední kombinaci říkáte?

Kreativní ředitel značky Louis Vuitton Nicolas Ghesquiére vzal návštěvníky přehlídky v rámci představení kolekce v pařížském  Palais Royal na cestu časem mezi minulostí a současností a propojil tyto časoprostory v jedno. Inspiroval se především historickými oděvy francouzských aristokratů  18. století, převzal nadčasové prvky historických kostýmů a vtiskl jim moderního ducha propojením se současnou sportovní módou.

Typickým prvkem většiny modelů jsou okázale propracované brokátové kabátce, které jsou často doplněny výšivkami a zdobnými detaily. Tento historický dojem však rozbíjí nevšední kombinace se sportovně laděnými kousky. Bohatě zdobené kabáty s vysokým límcem jsou překvapivě doplněny například boxerskými kraťásky, lesklými kalhotami či sportovními teniskami a sandály.

Propojení historických ér vyústilo k vytvoření originální kolekce, která je plná anachronismů. Výsledné modely tak představují jakýsi dialog mezi garderobami pocházejícími z různých epoch, které se nakonec potkají na jednom místě a nečekaně spolu souzní.

Co na tuto kolekci říkáte?

Zdroje: 1, 2, 3, 4

comments


Fashion News
Author: Barbora Navrátilová

Podpořte autora
www.apach.com.ua
Starší příspěvky:
Kolekce Orsay jaro/léto 2018 se inspiruje Paříží i pánským stylem

Vzor černobílé kostky a květinové motivy, které jsme vídali už minulou sezónu, ale také pánská saka či inspirace Dálným východem....

Zavřít