Ideální obličej má oválný tvar. Pokud tomu tak ve vašem případě není, přečtěte si, jak se určitými zákroky přiblížit lichotivějšímu tvaru obličeje a zvýraznit své přednosti. Dnes se zaměříme na tvář kulatou.

Jaké jsou tvary obličeje a čím jsou specifické?

  • Oválný obličej má symetrické proporce. Je nejširší ve výšce lícních kostí a tváří, směrem k bradě a čelu se mírně zužuje.
  • Kulatý obličej má buclaté tváře skrývající lícní kosti, plné čelistní partie a kulatou bradu.
  • Čtvercový (hranatý) obličej je stejně široký v úrovni čela, brady i uprostřed.
  • Trojúhelníkový (srdcový) obličej má širokou horní část a směrem dolů se zužuje ke špičaté bradě.
  • Protáhlý obličej mívá vysoko lícní kosti, vysoké a úzké čelo a výrazné, ostře řezané čelisti.

Co potřebujete:

Obličej se modeluje pomocí make-upů a korektorů v různých odstínech, dále upotřebíte rozjasňovače a tvářenky.

Máte-li kulatý obličej…

Potěšující zprávou je, že kulatá tvář si díky své plnosti většinou drží mladistvý vzhled déle než jiné typy obličeje. A navíc díky konturování může tento obličej vypadat oválněji.

Co zvýraznit:kulaty

Soustřeďte pozornost na střed obličeje. Použijte světlejší odstín krycího přípravku na čelo, pod očima, v horních partiích lícních kostí a uprostřed brady.

Co potlačit:

Tmavším odstínem bronzového pudru nebo make-upem o jeden až dva odstíny tmavší než je barva vaší pleti stínujte od jamky ve tváři směrem k čelisti podél pomyslné linky od koutku rtů k vršku ucha a na stranách čela přes spánky. Pozor však dejte na ostré přechody, ty jsou nežádoucí!

Tvářenka:

Tvářenka se při tomto tvaru obličeje nanáší na spodní stranu lícních kostí. Linie tvářenky veďte šikmo od ucha ke koutku rtů. Pak tvářenku a její okraje dobře rozetřete.

Zdroj: 1, 2

 

 

comments


Beauty
Author: Kateřina Bémová

Podpořte autora
www.niko-centre.kiev.ua

https://monaliza.kiev.ua

авана
Starší příspěvky:
Auta, design a budoucnost….

Nedávno jsme Vám představili žhavé automobilové novinky, které na sebe strhávali pozornost návštěvníků frankfurtského autosalonu. Ale jak to vypadá, když...

Zavřít