Jak „přežít“ parné dny v Praze? Teplé počasí přímo vybízí k osvěžení a výborná zmrzlina nejen osvěží, ale také zajistí výborný gurmánský zážitek. Přinášíme vám 5 tipů.

1. Angelato

  • Rytířská 27, Praha 1, Újezd 24, Praha 1, Bělohorská 50, Praha 6

Jedna z nejoblíbenějších zmrzlináren v Praze, kde si můžete pochutnat na poctivých smetanových zmrzlinách, ovocných sorbettech i jedinečných příchutích. Díky jedinečným příchutím se připravte na dlouhé fronty a vskutku originální gurmánský zážitek.

2. Puro Gelato

  • Na Hrobci 410/1, 128 00, Praha 2 – Výtoň , Kaprova 11, 110 00, Praha 1

Další pražská zmrzlinárna se dvěma pobočkami. Naservírují vám tu čistě přírodní produkty bez chemických přísad. Pochutnat si můžete jak na krémovém gelatu, tak i na sorbettech z ovoce či čokolády.

3. Zmrzlinář

  • Slezská 15, 120 00 Praha 2

Zmrzlinář si jede klasiku. Zmrzlina je opravdu vyhlášená, vyráběná dle tradičních receptur a bez chemie. Ve stálé nabídce jsou 4 nejoblíbenější (čokoláda, vanilka, jahoda a pistácie) a k tomu vždy dalších 12 druhů, které se pravidelně obměňují.

4. Amorino

  • Malostranské náměstí 38/24, Malá Strana, 110 00, Praha
  • Centrum Chodov Roztylská 2321/19, Praha 4

Na svých (zatím) dvou pražských pobočkách na Chodově a Malé Straně vám vykouzlí růže z mnoha příchutí.  Na své si přijdou i vegani, protože mnoho příchutí existuje i ve veganské verzi.

5. Crème de la Crème

  • Gelato café v Husova 12, Praha 1
  • Zmrzlinový salon na Národní 23, Praha 1

Honí vás mlsná v 10 večer? Zajděte si na jednu z nejlepších italských zmrzlin v Praze do Crème de la Crème. Mimo stálé nabídky 30 druhů má nyní Crème de la Crème nově i zdravé zmrzliny bez cukru, pouze s ovocem či stévií. Banán v čokoládě, hořká čokoláda s chilli, slaný karamel a nepřekonatelný kokos. Tato řemeslná italská zmrzlina zaujme i zmrzlinové abstinenty, slibujeme.

 

Zdroje: Pixabay

comments


Gastro
Author: Alžběta Bašková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Několik důvodů, proč ne/milovat kokosovou vodu

Zdravý životní styl je v tuto chvíli trendy jako nikdy jindy a s tím je spojená spousta novinek a produktů,...

Zavřít