Víte, že ježci patří k nejstarším zvířatům na světě? Už jste někdy počítali bodliny na zádech ježka? Chcete se dozvědět zajímavosti ze života pichlavých kamarádů? Neváhejte a sáhněte po knize Ježci, které vydalo nakladatelství Bookmedia v Ostravě. Rozhodně nebudete litovat. 

O čem kniha je?

Paní Ježková se probudila ze zimního spánku a hledá potravu, protože je vyhladovělá. Potká v noci lišku a raději se stočí do klubíčka. V noci ale může potkat mnoho dalších zvířat. Musí tedy dávat pozor. Začíná den a paní Ježková se vrací do svého pelíšku, aby si odpočinula. Na kraji lesa potkává pana Ježka, začnou si spolu rozumět a v létě se jim narodí 4 ježčí miminka. Jak se tato miminka chovají, jak rostou a co s maminkou vše zažijí při cestě za dobrodružstvím? To vše se dozvíte, pokud si přečtete tuto knížku.

Proč byste si to měli přečíst?

Život ježků je přímo fascinující a možná si ani neuvědomujete, kolik mýtů je ježky opředeno. Jablíčka opravdu nepatří na jídelníček žádného ježka. Po přečtení této publikace už bezpečně budete vědět, jak ježkovi pomoci v případě, že jej naleznete, a čím se opravdu živí.

To nejlepší na této knize?

Kniha je plná milých ilustrací ježečků i velkých ježků. Velice se nám líbila.

Co se nám nezdálo?

Nic bychom jí my v redakci nevytkli.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny malé i velké čtenáře, kteří mají rádi přírodu a zvířata.

Autor:  , 

Překlad: Lucie Pittnerová

Vydalo nakladatelství Bookmedia v Ostravě v roce 2018

Další tituly z edice Poznáváme přírodu – Mravenci, Včelky

 

Zdroje: ,

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Off White x Rimowa

Zakladatel a kreativní ředitel značky Off White, Virgil Abloh, má na svědomí velmi úspěšné spolupráce a ta se značkou Rimowa...

Zavřít