Buy less, dress up! Přesně to radí v nové kolekci legendární návrhářka Vivienne Westwood. Britská rebelka známá svou vášní pro ekologii přichází na jaro/léto 2019 s alternativou k fast fashion.

Nadčasové kousky z nové kolekce nepodléhají trendům, budou zato vypadat skvěle mnoho následujících sezón. Westwood se při navrhování modelů inspirovala čínskou taoistickou filozofií: nechybí proto motivy draků, pivoněk symbolizujících sílu vesmíru nebo kresby inspirované hracími kartami. Designérka si zároveň pohrála také s materiály a pro sebe tak typickou výstředností, své zastoupení proto mají jemné úplety, korzetové živůtky a vojenské parky. Značka Vivienne Westwood je k dostání v pražském butiku The Store na adrese Široká 15.

Vivienne Westwood svou stejnojmennou značku založila v roce 1994 a od té doby se stala symbolem britské punkové kultury, úzce spjaté s kapelou Sex Pistols. Jejím nynějším poselstvím je ale především záchrana modré planety. Tu propaguje mimo jiné nadčasovými střihy a použitím ekologických materiálů.

zdroj a archiv značky Vivienne Westwood

comments


Fashion News
Author: Gabriela Knížková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
5 super šamponů, které se dokonale postarají o vaše vlasy

Přirozený lesk, jemnost a objem, zkrátka zdravé a krásné vlasy. To si přeje každá z nás. Jak tomu ale pomoci?...

Zavřít