Hledáte zajímavou knihu pro svého předškoláka? Chcete své dítě připravit k zápisu do školy a potřebujete se inspirovat? Helena Uhlířová je autorkou dvou pracovních sešitů sloužící k rozvoji grafomotoriky. 

O čem kniha je?

Zábavné procvičování a uvolňovací cviky jsou určeny pro děti předškolního věku i malé školáky. Pomocí básniček, které se děti hravě naučí s rodiči, je později zvládnou říkat i sami. Rozcvičí si tak prsty i zápěstí, zvládnou koordinaci rukou a očí, naučí se správně držet psací náčiní a vyvíjet správný tlak tužky na papír.

Co k tomu budete potřebovat? Měkčí tužku a pastelky s trojúhelníkovitým profilem. A můžete se pustit do práce. S touto knížkou jde dětem psaní hezky od ruky!

Proč byste si to měli přečíst?

Připravit děti k zápisu do školy není snadné. Je třeba se jim cíleně věnovat. Rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, zrakové a sluchové vnímání, slovní projev i slovní zásobu. Pomocí říkanek, které najdete na každé straně, to pro vás bude hračka. Rozhodně neváhejte a hurá do toho. Nebudete litovat vynaloženého úsilí, které se vám rozhodně vrátí.

To nejlepší na této knize?

Určitě velký zásobník různých básniček i velký prostor na procvičení základních tahů pro dokonalé zvládnutí psaní a kreslení.

Velice mě zaujala říkanka:

Píšu, píšu zprávu

že rád hrabu trávu.

Nakreslím si hravě

na to nové hrábě.

Pro koho je kniha určena?

Pro děti od 5 let. Vhodná je i pro mladší školáky pro rozvoj jemné motoriky.

Autor: Helena Uhlířová

Helena Uhlířová je dětská klinická psycholožka a rodinná terapeutka. V rámci České republiky se téměř 30 let stará o děti nemocné cystickou fibrózou a jejich rodiny. V souvislosti s běžnou ambulantní praxí a diagnostikou dětí v předškolním a mladším školním věku má bohaté zkušenosti s nejčastějšími problémy v jednotlivých vývojových i dovednostních oblastech u dané věkové kategorie.

Vydala Grada Publishing, a.s. pod značkou BAMBOOK.

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
ALTER ERA Jaro/Léto 2019

Belgicko-česká oděvní značka, se vrátila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week s kolekcí na jaro a léto 2019, nesoucí název Furoshiki. Přehlídka...

Zavřít