25.6.2016 opustil náš svět Bill Cunningham. Muž, který získal stipendium na Harvardu a který již po prvních dvou měsících školu opustil pro módu a styl.

Billova cesta za jeho fotografiemi byla dlouhá. Nejprve pracoval v reklamním oddělení a poté si založil vlastní firmu, ve které vyráběl klobouky. Ve své práci pokračoval i po návratu z Korejské války. Jeho klobouky se staly ikonickými, dostaly se na hlavy ženám jako Marilyn Monroe, Katharine Hepburn a Jacqueline Kennedy.

Jeho kreativní duch ale stále neměl dost, a tak začal o módě psát. Jeho fotografie se proslavily až díky sérii pouličních momentek v NY Times v roce 1978. Pouliční fotografie se posléze staly regulérními a vznikla tak série On the Street (Na ulici). Ta vyobrazovala módu v ulicích New Yorku a mnohokrát i předpověděla módní trendy. Bill tak získal práci na celý zbytek života. Díky svému kolu a fotoaparátu nafotil tisíce snímků, zachycujících módní trendy již při vzniku a stal se tak ikonou módní street fotografie.

Pro některé bude jen šedivý stařík v modré šusťákové bundě s fotoaparátem okolo krku a kolem vedle sebe. Pro nás je ale mužem, který spojil fotografii, moment, ulici a módu.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zdroje: , ,

 

comments


Fashion News
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
Starší příspěvky:
NETRADIČNÍ LOFT V BARCELONĚ

Překrásný apartmán, kombinující v sobě maskulinní styl a eleganci minimalismu se špičkovým designem je dokonalou ukázkou práce studia GCA Architects, který...

Zavřít