Pro všechny milovníky módy až do listopadu 2015 v prostorách Jurkovičovy vily se koná výstava MODFOLK. Studenti pražského Ateliéru oděvu a obuvi na UMPRUM, pod vedením módní návrhářky Liběny Rochové, představují svou semestrální módní tvorbu na téma propojení aktuálního designu s lidovou tradicí. Dům je ve své podstatě emblematickým příkladem střetu starého s novým a reprezentuje jednu z možností, jak propojit tyto názorové póly – lidové a moderní. Máte vzácnou možnost se dostat do světu lidové pastorály s moderním životním stylem.

Modfolk se opirá na principy lidového oděvu, stavitelství, řemesel a celkové střihové jednoduchosti. Každý student se snažil do kolekce představit své pocity a dojmy z lidového kroje, ze svých (či rodinných) zkušeností s folklórem, lidových příběhů nebo lidové ornamentiky. Aby se studenti koncentrovali na koncept a oděvní formu, rozhodla se Liběna Rochová zadáním omezit barevnou škálu oděvů na odstíny šedi a na dva tradiční materiály – len a plsť.

Každý ze studentů měl svůj osobní přístup k projektu , jak dokazují oděvní kolekce a jejich doprovodné slovní anotace. Někteří vytvořili nositelné modely (prêt-à-porter), jiní se přiblížili oděvnímu objektu. Jedná z nejvýraznějších výtvor je práci Pavlíny Miklasové, která na zahradních záhonech Jurkovičovy vily utkala symbolickou lidovou halenu, kterou coby živé ornamenty prorůstají skutečné růžové keře. Od oděvu se tak přiblížila k land-artu.

Foto: archiv Moravské galerie v Brně

comments


Fashion Events
Author: Ekaterina Maydanenko

Podpořte autora
http://ukrterminal.kiev.ua

binaryoptions21.com/%D8%AA%D9%82%D9%8A%D9%8A%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D8%B3%D8%B7%D8%A7%D8%A1-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D9%84%D8%AE%D9%8A%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%AB%D9%86%D8%A7%D8%A6%D9%8A/

Стол морозильный
Starší příspěvky:
ZÁVISLOST JMÉNEM BALZÁM NA RTY

Patříte mezi ženy, které mají balzám na rty vždy při ruce? Nedokážete si odepřít jeho aplikaci, protože pak jsou vaše...

Zavřít