Studio DeFORM představilo svou novinku, která zřejmě osloví především milovníky permanentních bodymodifikací. Svět tetování, který byl doposud doménou vyvolené skupinky profesionálů, zažívá svěží závan svobody v podobě Personal Tattoo Machine – tetovacího strojku v designovém provedení, se kterým může každý v pohodlí svého domova materializovat své nápady do vlastní kůže bez potřeby profesionálního tatéra.

Studio DeFORM bylo založeno Jakubem Pollágem a Václavem Mlynářem v roce 2011 v době jejich studií na pražské Akademii výtvarných umění. V současnosti DeFORM sídlí v Londýně, kde oba zakladatelé pokračovali ve studiu na Royal College of Art. Jejich práce se soustřeďuje na produktový design a design nábytku, interiéry a návrhy výstavních a prodejních prostor a snaží se nalézat rovnováhu mezi komerčními a nezávislými tvůrčími projekty. Jen za posledních několik let DeFORM svou práci prezentovalo například na Designbloku 2015, Salone di Mobile Milan, Vienna Design Week nebo London Design Festivalu. V roce 2014 se stalo nositelem ceny „Young Talent“ soutěže Czech Grand Design a v roce 2013 si z pražského Designbloku odneslo cenu za nejlepší studiovou prezentaci.

static1.squarespace.com

Mezi jejich poslední produkty patří právě Personal Tattoo Machine , jehož účelem je podle autorů demokratizace tetovacího průmyslu. Je to nástroj, který nadšencům dává možnost trvale zaznamenat své významné zážitky a myšlenky rovnou do své kůže. Jak přiznávají i tvůrci, takto vzniklá tetování zřejmě nebudou esteticky konkurovat těm profesionálním, avšak jejich význam spočívá právě v revoluční možnosti bezprostředně reflektovat významné okamžiky života, což je jako umělecký koncept určitě zajímavé.

Pei_detail

PTM má jednoduchý mechanismus a obsahuje vše, co k tetování potřebujete, včetně jehel. Proces uvedení do chodu je snadný a rychlý a vše je samozřejmě sterilní. A to vše navíc pochopitelně ve vkusném minimalistickém designovém provedení a ve svěží módní barvě.

 

Zdroje:

comments


Lifestyle
Dora Kovářová
Author: Dora Kovářová

Podpořte autora
www.ailavita.com.ua

Примоболан купить
Starší příspěvky:
Indoor skydiving

Ano, přesně takhle se říká simulátoru volného pádu. Jedná se o unikátní způsob, jak můžete vyzkoušet onen skydiving, aniž byste museli vyskakovat...

Zavřít