Pokud si chcete vychutnat tradiční atmosféru Itálie i u Vás doma, začněte hned ráno, dobrou kávou. Ital si jí dává při cestě do práce ve své oblíbené kavárně, a to buď samotnou, nebo se sladkým pečivem. Objevili jsme v Praze jednu takovou, do které se rozhodně zamilujete.

Kousek od Národního divadla se nachází maličká kavárna Espresso Pštrossova 27. Podle názoru redakce regime-mincir.info, je to kavárna, která nám tady chyběla. Na přízemí rohového domu s výhledem na půvadné náměstičko, kde je možné se na chvíli pozastavit a ochutnat jemnou chuť espressa, nezapomenete. Milovnice módy a především italského městského stylu života, Veronika Fiřt, otevřela v únoru loňského roku tuto stylovou kavárničku. Vizuální koncept vymyslela se svým manželem designérem Otou Fiřtem. Interiér, který potěší každé oko, co má rádo hezké věci. Kombinace černé a bílé barvy, evokuje to, že nabízí černou kávu a bílé mléko. Veronika získala povolení k vytvoření malé zahrádky, a využila také původní markýzy, která je součástí domu. Nyní je to příjemný úkryt před netropickým horkem.

 

Co je ale nejdůležitější… Mimořádná chuť kávy, jemná a lahodná. Výběr směsí arabiky a robusty (70-30),  jde proti proudu ovocno-kyselých chutí, což je v Praze jev skoro nevídaný, a o to více ceněný. Každá desátá káva zdarma. Štamgasti navštěvují Espresso Pštrossova 27 z ještě jednoho důvodu, a to je ořechová bábovka, udělána rukama Veroniky s plnou láskou, mimochodem od maminky dvou dětí. Jak říká sama, je to jako droga pro naše návštevníky a já jsem ráda za zrovna takový komentář.

 Malá italská domácnost Espresso Pštrossova 27 je jako ukrytý poklad, ale stojí to za to!

 

comments


Lifestyle
Author: Ekaterina Maydanenko

Podpořte autora
читать далее www.mazda.niko.ua

220km.net/
Starší příspěvky:
Blíží se 3. ročník soutěže Miss Foto 2016

Miss Foto je jedinečná soutěž krásy, talentu a dovednosti, která v českém kontextu nemá obdoby. Je jediným soutěžním kláním dívčího a...

Zavřít