Setkali jste se někdy s Aspergerovým syndromem? Pracujete ve školství a s dětmi s tímto onemocněním jste denně v kontaktu? Nevíte, co tyto děti uvnitř prožívají? Nakladatelství Edika ve společnosti Albatros Media, a.s, vydalo průvodce pro rodinu a přátele. 

O čem kniha je?

O Aspergerově syndromu. Není to nemoc. Je to druh autismu, což je dispozice, která ovlivňuje způsob, jakým mozek zpracovává informace. AS trpí více chlapci. Adam je chlapec, který trpí tímto syndromem. Srozumitelným jazykem hovoří o svých problémech, které mu nemoc přináší. Jak se k němu máme chovat, co vše prožívá jinak, než děti zdravé.

Součástí brožurky jsou tipy na zajímavé publikace se stejnou tématikou, dále webové stránky a filmy o Aspergerově syndromu.

Proč byste si to měli přečíst?

Abyste porozuměli takovému dítěti, pochopili, jak se cítí, co potřebuje a jak předcházet některým situacím, které vyvolávají u dětí velké napětí, stres, či nejistotu.

To nejlepší na této knize?

Jsou to určitě ilustrace Jane Telferdové, které realisticky zobrazuje danou problematickou situaci.

Co se nám nezdálo?

Brožurka je psána srozumitelně, je čtivá. Nemáme nic zásadního, co by se nám na ní nezdálo.

Pro koho je kniha určena?

Především pro samotné děti od 7 do 15 let, které mají Aspergerův syndrom. Také pak jejich rodičům, vyučujícím, vedoucím zájmových kroužků a kamarádům.

Autor: Jude Wellton

Ilustrace: Jane Telford

Vydalo nakladatelství Edika v Brně roku 2014 ve společnosti Albatros media

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
https://yarema.ua

зерно продать
Starší příspěvky:
Trendy výběr letních bot do kterých se zamilujete

Stylových bot není nikdy dost. K nastávajícím horkým letním dnům a večerům je potřeba se správně vybavit stylovými kousky. Léto je...

Zavřít