Cestování nyní nemá žádné hranice. Stereotyp o tom, že cestování kolem světa je něco náročného a neskutečného se stal terčem vtipů součastné doby. Událost „How to travel the World“ vám poví více.

Největší cestovatelský festival v ČR „KOLEM SVĚTA“ se koná tento víkendu 28. – 29. listopadu 2015. Národní Dům na Smíchové otvírá dveře do budoucnosti pro návštěvníky, hledající „svůj nový sýr“! V pěti sálech budou paralelně probíhat přednášky, filmy, umělecká vystoupení, interaktivní workshopy tradičních řemesel JV Asie nebo Afriky.

Manon-Vulkaan-Selfie

Hlavním hostem festivalu je holandská herečka a cestovatelka MANON OSSEVOORT, které se podařilo dorazit na „konec světa“ z Nizozemí. Cesta na Jižní pól trvala přes 4 roky a celou dobu cestovala svým traktorem. Pro dosažení Jižního pólu měla nový speciálně zateplený traktor Massey Ferguson. „Sny se mají plnit. Sometimes you just have to do it!“ – pevně předsvečuje Manon Ossevoort.

Dalším inspirativním hostem bude dobrodruh DAN PŘIBÁŇ, který se svým týmem žlutých trabantů a motorek projel Austrálii, Indonésii, Východní Timor a Thajsko. Poslední cesta tohoto „žlutého cirkusu“ trvala neuvěřitelných 6 měsíců.

Karel-Wolf-vystup-na-norsky-ledovec

JAN HOMOLA je známý hudebník působící ve skupině WOHNOUT, ale málokdo tuší, jak často tráví volný čas na cestách. Vždy s kytarou, vždy s batohem a vždy nezávisle. Barma, Venezuela, Vietnam, Srí Lanka, Kuba, Laos, Kambodža – to je příkladný výčet zemí, které navštívil. Na festivalu KOLEM SVĚTA představí několik zemí JV Asie.

LADISLAV ZIBURA v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

 

comments


Lifestyle
Author: Ekaterina Maydanenko

Podpořte autora
www.fashioncarpet.com.ua

www.avtokum.com

https://best-cooler.reviews
Starší příspěvky:
Vánoční kolekce Topshop Kendall a Kylie

Britský módní řetězec Topshop představil exkluzivní vánoční kolekci Kendall a Kylie ve svých obchodech 20.listopadu 2015. V České republice se...

Zavřít