Dnešní doba je zmatená a uspěchaná. Každý druhý ráno potřebuje minimálně litr kafe, aby mohl vůbec fungovat. A není se čemu divit. Ať už člověka čeká škola nebo práce, tak jako tak se bude muset několik dalších hodin soustředit na nějakou činnost. Má to vůbec smysl? Tuhle otázku si může klást i člověk, který svou práci či studijní obor zbožňuje.

Může to být tím, že se v noci nevyspal a kafe už nepomáhá, může to být tím, že se snažil po práci cvičit, aby se uvolnil, ale akorát si natáhl svaly, může to mít velikou spoustu dalších důvodů. Podobně to může být v situaci, kdy člověk nemá celý den nic na práci, je doma a začne se nudit natolik, že ho už ani ten život nebaví. V těchto chvílích je důležité říct STOP.

Pokud se nacházíte v takových situacích, kdy vás napadají otázky, zda takhle hrozný bude celý život, je důležité se zastavit a odpočinout si. A to může být pro někoho skutečně výzva, proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak na to.

 1. Zasmějte se s přáteli
  Rodina je základ. A přátelé jsou něco jako rozšířená rodina. Vždy je důležité udělat si čas na své blízké. Popovídat si s nimi o všem, co vás trápí a naopak i vyslechnout je. Možná zjistíte, že vaše problémy jsou oproti jejich malicherné a nebo vám možná dají nějakou dobrou radu. Hlavní je, když vám připomenou, kdo vlastně jste a pomohou vám najít sebe samého.
 2. Zahoďte mobil
  Patříte také mezi ty, kdo spí s mobilem pod polštářem, kdyby náhodou někdo napsal? Pokud ano, mělo by se to změnit. Alespoň v těch okamžicích, kdy si chcete skutečně odpočinout. Zkrátka na chvilku zastavit, podívat se z okna na padající listí, možná dokonce jít ven a v tom listí se projít. Spousta lidí dneska zapomíná na to, jak je příroda krásná. Občas je skutečně potřeba klid lesa nebo parku. Můžete si tak urovnat myšlenky. A někdy na to stačí pouze 10 minut.
 3. Pusťte si svůj oblíbený film
  Určitě máte nějaký svůj oblíbený film, na který tak často a rádi vzpomínáte, ale poslední dobou jste kvůli povinnostem neměli čas si ho pustit. Tak si zvolte jeden den v týdnu, kdy si uděláte popcorn, vezmete si sklenku vína a podíváte se na onen film či seriál, na který jste se tak dlouho chystali. Je ale důležité poznamenat, že během filmu budete myslet pouze na něj (!) a ne na další povinnosti, které vás ještě čekají. Ony počkají.
 4. Uvařte si něco dobrého
  Vaření může být spojeno rovněž s povinností, musíte si uvařit, abyste měli co k jídlu, možná musíte dokonce uvařit, aby vaše děti měly co k jídlu. Dneska to zkuste udělat jinak. Zkuste vaření brát jako součást relaxace, samozřejmě s vyhlídkou toho, že se odměníte něčím dobrým. Zkoušeli jste někdy už špenátové lasagne, kuřecí medailonky s izraelským kořením nebo prostě lahodný pudink? Receptů je tolik, zvolte takový, který uspokojí vaše chuťové pohárky.
 5. Vypusťte endorfiny
  S odhozením veškerých denních starostí může hodně pomoci i relaxační cvičení. Zkrátka jít na hodinu, poslouchat lektora, soustředit se pouze na jeho slova a okolní svět vypnout. Každý to čas od času potřebuje. Ať už je to jóga, kde se člověk učí především dýchat a zklidnit vnitřní myšlenky, či jiné cvičení. Možná i fyzická aktivitá, během které se můžete vybít. Je vhodné dělat cokoliv, co vám pomůže vypustit endorfiny, tedy hormony štěstí.

comments


Lifestyle
Author: Tereza Čaladi

Podpořte autora
капельное орошение

Super Kamagra en ligne
Starší příspěvky:
Vojtěch Babišta: „Modeling mě obohatil o spoustu nezapomenutelných zážitků.“

Při zářijové edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week jsme měli tu možnost se osobně potkat s úspěšným a talentovaným hercem a modelem...

Zavřít